هر روز بهتر می شویم، اگر روحیه و امید داشته باشیم. (روزنوشتهای سید محمد اعظمی نژاد)
یادداشت-ایستگاه چهل و ششم زندگی
شنبه 1399/06/29 ساعت 11:41 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست سید محمد اعظمی نژاد | ( نظرات )
تا کمتر از چند ساعت دیگر به ایستگاه چهل و ششم زندگی مانده است! گذر عمر باور کردنی نیست.
خیلی از ارزش لحظه های زندگی بی اطلاع نبودم، اما این روزها شبیه به دیدن پایین آمدن سریع شن های ساعتی شنی است، گذشت سریع دانه دانه شن های لحظات زندگی را کاملا احساس می کنم. 
1- بعد از سلامتی و بودن خودم، بزرگترین و ارزشمند دارایی من، عزیزترین و نزدیک ترین آدمهای زندگی من هستند. کسانی که همدلی، مهر و محبت، حمایت و پشتیبانی مستمر به من هدیه می دهند. در لحظات دشوار برای تحمل و در لحظات آسان و شادی بخش، هرگز تنهایم نگذاشتند. 
2- طی سالهایی که بر من گذشته، هر روز شانس یادگیری داشته ام، باید تک تک ما، اگر چنین توانی در ما وجود دارد شکرگزار چنین توانایی ارزشمندی باشیم. شاید مهمترین و قدرتمندترین نیرو و موتور محرک هر یک از ما در زندگی، روحیه و توانایی یادگیری باشد. 
3- در ایستگاه مهم و پر از آگاهی چهل و ششم زندگی، هرگز باور نمی کردم با انسان های مواجه شوم، که بی هیچ دلیلی و بدون اینکه آسیب و آزاری دیده باشند(و یا در بسیاری موارد حتی حمایت و پشتیبانی دریافت کرده باشند)، دست به اقدامات خوفناکی برای حذف فیزیکی بزنند. من در ایستگاهی که اکنون ایستاده ام، با قدرت آموخته ام که قضاوتی نسبت به هیچ کس نداشته باشم. من با قطعیت تمام اطمینان دارم که هیچ توان و نیرویی بدون اراده و عزم خدا وجود ندارد و پناه می برم به خدا.
4- در ایستگاه چهل و ششم، خوشحالم که این توانایی و مهارت را با لذت یادگیری فراوان و البته بدون وقفه و با تمرکز کامل و به صورت عمیق آموخته ام و به رسالت و ماموریت فردی و مهم خود عمل می کنم و از تاثیر خود بر جامعه آگاهم و به فلسفه «انجام کار خوب» در مقابل «دوری از بدی» کاملا پاییند هستم. 
5- با وجود دستاوردهای اندک، از شکست های بزرگ و کوچک خود بسیار آموخته ام و یاد می گیرم و اطمینان دارم در ایستگاه چهل و هفتم(به شرط بقا و حیات)، بسیاری از خطاها و اشتباهات گذشته را تکرار نمی کنم. 
6- اذعان می کنم که نوع بودن من در ایستگاه چهل و ششم، با تمام ایستگاه های گذشته تفاوت و فاصله معنادار دارد. امیدوارم که همه ما به مسیر درست زندگی هدایت شویم.

حضرت مولوی می گوید: 

گنج یابی و در او عمر نیابی تو به گنج

خویش دریاب که این گنج ز تو بر گذرست

خویش دریاب و حذر کن تو ولیکن چه کنی

که یکی دزد سبک دست در این ره حذرست

سحر ار چند که تاریست حساب روزست

هر که را روی سوی شمس بود چون سحرست


از همه دوستان عزیزی که از روزهای گذشته برای من پیام تبریک می فرستند صمیمانه قدردانی می کنم و برایم بسیار با ارزش است.

سیدمحمداعظمی نژاد

طهران- 30 شهریور 1399 
نظر سنجی
به نظر شما نقش هریک از ما برای بهبود کیفیت زندگی خود در کشور چقدر است؟

دیگر موارد
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :

Instagram
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات