هر روز بهتر می شویم، اگر روحیه و امید داشته باشیم. (روزنوشتهای سید محمد اعظمی نژاد)
خدا بزرگ است...
دوشنبه 1397/02/17 ساعت 08:26 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست سید محمد اعظمی نژاد | ( نظرات )
عكس تزیینی است
زن و مرد میانسال در خروجی فروشگاه زنجیره ای «ارزان فروش» معروف در كنجی نشسته بودند. صورت و چهره ها هر دوی آنهانشان كمرنگی سرزندگی و امید به آینده دیده می شد. آنها فهمیده بودند كه تغییرات قیمت امروز كالاها دخل و خرج آنها را كاملا از تعادل خارج می كند.
این زوج كه هردو بالای هفتاد سال سن دارند و بازنشسته هستند،‌ از طریق حقوق بازنشستگی خود امرار معاش می كنند و به طور طبیعی به شرایط سنی و فیزیكی امكان اشتغال و كسب درآمدی غیر از همان حقوق اندك ندارند. 
آدم های شبیه به این دو در جامعه ما كم نیستند. دغدغه آنها فیلتر شدن تلگرام، بالا رفتن نرخ ارز، برجام و ... نیست. دغدغه آدم هایی مثل آنها آن است كه وقتی فرزندان و نوه هایشان در پایان هفته به خانه آنها می روند، بتوانند چند قطعه میوه، یا غذایی شبیه زرشك پلو با مرغ برای آنها تدارك ببیند هرچند حاضرند در طول هفته با حداقل خوراك و شرایط زندگی سر كنند. 
آنها هنوز دارند با هم پچ پچ می كنند و با هم به نتیجه می رسند كه این هفته بهانه ای بتراشند تا بچه ها به منزلشان نیایند‌،‌ تا هفته بعد هم خدا بزرگ است،‌ شاید تلگرام باز شود و دلار ارزان شود،‌آن وقت حتما مرغ هم از كیلویی 8 هزار تومان به قیمت قبلی 6 هزار تومان می رسد و.... 
خدا حتما بزرگ است.....


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.